Renault 4CV
      Diely pre Vášho veterána...

Retrofit a GO CNC frézky Arrow 500 - 1

Celkový pohľad, zatiaľ u predajcu.
Rozjazdy stroja X/Y/Z sú 510/510/510
Vreteno ISO40, otáčky do 8000/min.
Automatický zásobník na 21 nástrojov.
Systém je asi nefunkčný, nedá sa vyskúšať.

Zetová os bez vretena. Vreteno je položené vedľa na palete. Pri bežnej obhliadke je dutina OK, ložiská vydávajú divné zvuky. Ku vretenu sú 3 nové hnacia remene. Neskôr som zistil, že nefunguje mazanie vretena. Pravdepodobne oh opravili a vydržalo len krátko. To mohol byť posledný impulz na vyradenie stroja.

Zásobník ATC na 21 nástrojov. Ja som bral stroj od priekupníka, preto je zásobník prázdny. Dodatočne som dostal 5 úpínačov, aby som vedel čo hľadať.

Ovládač. Tlačidlá sú dosť vypoužívané. Možno z neho vyberiem iba ovládacie kolečko, prípadne displej.

Riadiaci panel s dotykovým monitorom. Pod monitorom je priestor pre klávesnicu. Dotykový displej asi nebol dosť spoľahlivý. Pôvodný systém údajne bežal na WIN2000.

Vreteno má zlé ložiská, preto je vonku.

Vzduchový valec upínania ATC. Ten je v poriadku, len z neho zobrali snímače.Neskôr som zistil, že chýba rotačný prívod chladiacej kvapaliny do dutiny vretena.

Pôvodne mal stroj chladenie stredom nástroja, toto sú filtre na kvapalinu.

Vreteno má automatický mazací systém Dropsa. Drobné dávkovacie elementy sa asi zapchali a vreteno nebolo mazané. Po elektrickej stránke funguje.

Niekoľko pohľadov do elektro skrine.

.

Tu na prvý pohľad chýba jeden menič a zdrojová jednotka. Preto stroj bol určený na ND, prípadne prestavbu. Povodné napájanie bolo cez vstupný transformátor, do stroja vstupovalo 3x230V. Celý systém som sa preto rozhodol prerobiť, aby fungoval na dostupných 3x400V.

Predchádzajúca Projekty Nasledujúca
r4cv (c)2013