Renault 4CV
      Diely pre Vášho veterána...

Retrofit a GO CNC frézky Arrow 500 - 6

Spájacia doska je už na svojom mieste. Má nové vozíky a rozvod mazania. Nové sú aj káble ku servu X a referenčným a koncovým spínačom. Energetickú reťaz som rozobral na dieliky a umyl každý zvlášť.

Guličková skrutka pre demontážou. Ju rozoberiem od poslednej gulôčky. Ešte aj v dráhe pre guličky je kopec špiny. Spätná montáž guličiek pomocou drevenej gulatiny vhodného priemeru a vazelíny trvala asi hodinu. Skrutka má guličky v 3 radoch po 16 guličiek.

Aby som mohol skrutku vyčistiť, musel sum ju celkom rozobrať. Povolenie koncovej matice vo zveráku a následná demontáž vo vani, aby som našiel všetky vysypané diely.

Stôl je už natretý a bude mať nové vedenia .

.

Stôl je pripravený na nasunutie do vedenia. Manipulácia s takýmto macom nie je jednoduchá, pomáhal mi len reťazový hupcuk (zdvihák).

Po nasunutí nasledovala kontrola, či je chod rovnomerný, bez zvýšeného odporu. Retiazka vzadu je poistka proti vypadnutiu, ak by to išlo moc ľahko.

Nasleduje montáž vyčistenej skrutky a serva X. X-ové servo som napokon nepoužil. Farba z neho zliezla, akoby malo nejaký ekzém a pri skúške na stole začalo popiskovať. Demontáž rotoru ukázala stopy trenia na valcovej ploche. Po pokuse o opilníkovanie to pomohlo len nachvíľu. Mám podozrenie, že magnet je na rotore uvoľnený. zatiaľ som použil servo zo 4-tej osi.

Servodriver zatiaľ v pracovnej verzii. Odskúšanie prebehlo bez problémov. Skúška bola zameraná na overenie funkčnosti spínačov a serv, aby som ich nemusel potom vyťahovať.

Pôvodný motor vretena som nevedel rozchodiť. Preto som kúpil iný 7,5kW 2800ot. Vymenil som ložiská a objednal som novú remenicu so zverným puzdrom.

Motor pripravený na montáž do stroja. Pri skúške mal malé chvenie, ktoré sa vďaka prevodovému pomeru 44/45 prenášalo na vreteno v intervaloch. Neskôr som upravil pôvodnú remenicu 45z na taperlock a celok som dal vyvážiť na 8000 otáčok. Chod je teraz oveľa kľudnejší.

Elektrické rozvody treba spraviť od začiatku, aby som sa v tom vyznal, preto som všetko demontoval zo skrine.

Predchádzajúca Projekty Nasledujúca
r4cv (c)2013