Renault 4CV
      Diely pre Vášho veterána...

Retrofit a GO CNC frézky Arrow 500 - 14

Dokončený zásobník nástrojov.

Ovládací panel štartu stroja a ručný ovládač.

Po kompletnom zakrytovaní je prístup do pracovného priestoru len cez dvere a tie sa nedajú otvoriť až na doraz. Vlastne si uvedomujem, že všetku údržbu a čistenie stroja je možné robiť len cez tieto dvere a to vôbec nie je jednoduché. Dorobil som prídavné osvetlenie pracovného priestou, 2ks LED reflektorov na 24V. Možno dám ešte jeden na pôvodnú pracovnú lapmu.

Vaňa na zachytávanie špôn bola upevnená nad nádržou na chladiacu kvapalinu. Celkový objem nádrže bol asi 200 litrov. Ja som sa rozhodol spraviť systém asi na 30 litrov. Pôvodná nádrž ostala vonku a nahradil som ju vozíkom pod vaňu.

Pre uľahčenie čistenia som spravil sklápací držiak.

Naspodu vane je sitko na zachytávanie špôn po celej dĺžke vane.

Zospodu toho sita dám žlab na odvedenie kvapaliny do nádrže.

Dopojenie nádrže je antikorovou trubkou a pružným kolenom.

Nádrž som chcel povodne robiť z plechu. V zásobách som našiel plastovú bedničku vhodných rozmerov a cez inzerát som kúpil čerpadlo na chladenie. Pripojenie nádrže na zvod kvapaliny je jednoducho cez stenu, hladina bude musieť byť o pár centimetrov nižšie.

Enkodér pre vreteno. Má krátky kábel, tak som ho nadpojil pomocou konektorov Canon, dúfam, že to bude fungovať dobre. Teraz musím doriešiť spojenie enkodéru s motorom vretena a pripojenie do systému.

Systém dostal nový riadiaci počítač. Základná doska je väčšia o cca 2cm, tak som musle spraviť rozšírenie priestoru a nové úchytky. Použil som časť vyradenej skrine z PC.

Táto časť rozvádzaču sa stále dopĺňa, nakoniec ju budem musieť upraviť, aby to bolo prehľadné.

Predchádzajúca Projekty Nasledujúca
r4cv (c)2013